Při placení pomocí Apple Pay odpadá zadávání PINu k platební kartě při nákupu nad 500 Kč. Vzhledem k tomu, že musí být při platbě iPhone odemknutý, je vaše identita již potvrzena. Celý proces je proto maximálně jednoduchý a při placení vás nezdržuje. Pokud iPhone ztratíte, nálezce s ním nezaplatí a vaše peníze jsou na rozdíl od karty v bezpečí. Výhoda se nejvíce projeví při platbách na internetu, kdy zcela odpadá opisování čísla karty a její expirace do platebního formuláře v platební bráně obchodníka.
Pokud máte jakékoli dotazy týkající se úprav objednávek, vrácení nebo refundace, obraťte se na vydavatele karty. Nákupy na splátky budou v historii transakcí v Peněžence označené. Klepnutím na transakci zobrazíte podrobnosti o nákupu s možností přejít do aplikace nebo na web poskytovatele, kde můžete splátkový kalendář spravovat. Patříte-li mezi hrdé uživatele „jablka“, kteří rádi tráví čas nakupováním, online peněženka vám placení v obchodech výrazně usnadní.
U Apple Watch 2x stiskněte tlačítko pod korunkou a přiložte hodinky k terminálu. Další autorizace není zapotřebí, protože hodinky ověří majitele už v momentě nasazení na ruku. Pokud máte iPhone s Touch ID, přiložte prst na domovské tlačítko a 2x stiskněte, díky tomu se spustí aplikace Wallet a provede autorizace přes Touch ID. Pokud máte iPhone s Face ID, 2x stiskněte tlačítko zámku obrazovky a nechte Face ID ověřit vaši totožnost.
Finance tak budete mít vždy k dispozici a platební karty můžete s klidným svědomím nechat doma. Odlehčíte tak zároveň i své kapesní peněžence, které navíc – zejména ve větších městech – představují lákavý úlovek pro kapsáře a jiné nepoctivce. Dalo by se říct, že bezpečnější než při platbě běžnou kartou. Aplikace generuje pro platbu vždy samostatnou virtuální kartu. Pokud není telefon odemknutý, nikdo s ním platbu neprovede. Jednou z příjemných věcí na nastavení Apple Pay na Apple Watch je, že nemusíte nosit telefon, abyste jej mohli používat.
Apple Pay je platební metoda, kterou lze využít při platbě na fyzických platebních terminálech v obchodech i při platbě na internetu. Je dostupná výhradně uživatelům zařízení od společnosti Apple na iPhone, iPadu, Apple Watch a počítačích Mac. Toto ji zásadně odlišuje od konkurenčního řešení firmy Google a jeho metody Google Pay, kterou lze použít na libovolném zařízení. V aplikaci Peněženka si také můžete kdykoli zobrazit přehled všech provedených úhrad pomocí služby Apple Pay, a to včetně místa a času transakce. Nikdo jiný – obchodníci, pracovníci Applu nebo zloději, kteří vám mohou telefon odcizit – se k nim nedostanou. Pokud byste náhodou o svůj telefon skutečně přišli, všechny platby můžete okamžitě „zmrazit“ díky funkci Najít iPhone.
Nepotřebuješ zadávat číslo platební karty nebo jiné údaje. Stačí při volbě platby zvolit Apple Pay a pak ji potvrdit opětovným stisknutím tlačítka. Ten první je v obchodě, kdy dochází ke spojení mezi NFC čipem na zařízení (nejčastěji iPhone nebo hodinky Apple Watch) a bezkontaktním platebním terminálem. Telefon s nastavenou službou Apple Pay tedy stačí pouze přiložit k aktivovanému terminálu. Další možností je přidání karty do Apple Pay přes Nastavení, což funguje jak na iPhonu, tak i na iPadu. V Nastavení přejděte na Wallet a Apple Pay a vyberte možnost Přidat kartu a postupujte podle instrukcí.
Pokud je tato možnost k dispozici, můžete o nákup na splátky u podporovaného poskytovatele plánu splátek požádat při placení pomocí Apple Pay. Tyto webové stránky používají službu Google Analytics ke shromažďování anonymních informací, jako je počet návštěvníků webu a nejoblíbenější stránky. Apple Pay v Česku má věkové omezení, které stanovuje přímo společnost Apple. Služba je k dispozici pro všechny držitele platebních karet od 13 let života.
Když zákazník uvidí na platební bráně možnost zaplatit jedním klikem, máte daleko vyšší šanci, že objednávku dokončí. Místo zdlouhavého opisování údajů stačí jedno potvrzení Face ID nebo otisk prstu a je hotovo. Jednoduchost a rychlost jsou klíčové – a právě to Apple Pay a Google Pay nabízejí. Apple Pay v ČR podporuje také zmíněné Revolut, což je virtuální banka 21. Století, nebo Twisto, které slouží k odložení plateb až o 14 dní. Další české banky Apple Pay plánují, přesný datum spouštění ale neuvádí.
Zde funguje u rozličných platebních bran při nákupu zboží přes internet a můžete jej zprovoznit nejen na iPhonu, ale i na iPadu nebo Macu. Vždy platí, že pro potvrzení platby Apple Pay musíte provést biometrické ověření (Touch ID nebo Face ID). Apple Pay je efektivní a bezpečný způsob, jak platit, určený pro uživatele zařízení Apple.
Důkladně zkontrolujte své fakturační, dodací a další údaje. Chcete-li na iPhonu nebo iPadu použít jinou kartu, klepněte na Šipka vpravo symbol vedle vybrané karty. Chcete-li vyměnit karty na Apple Watch, poklepejte na boční tlačítko a poté jej podržte u čtečky. Když se zobrazí vaše výchozí karta, přejeďte prstem doleva nebo doprava pro změnu karty. Je TOP 10 kasína snadné odhalit prodejce, kteří přijímají Apple Pay.
Abyste mohli s chytrým telefonem či hodinkami od Applu začít platit, musí mít uvnitř NFC čip pro bezdrátovou komunikaci s terminálem. Vše funguje podobně, jako u bezkontaktních karet, které se u nás těší velké oblibě. Připravili jsme pro vás přehled podporovaných bank při oficiálním spuštění a stejně tak přehled zařízení, na kterých si můžete platby Apple Pay aktivovat. Chcete-li vše nastavit, nejprve se přihlaste k účtu iCloud přidruženému k vašemu iPhonu, iPadu nebo Apple Watch a povolte Bluetooth. To vašemu Macu umožní najít vaše iOS zařízení nebo Apple Watch, abyste mohli použít jakoukoli kreditní nebo debetní kartu, kterou na těchto zařízeních máte. Apple Pay podporují stovky značek a webových stránek, včetně 7-Eleven, GameStop, Etsy, Staples a Fandango, přičemž další neustále přibývají.
Toto rozhodnutí budete muset potvrdit kódem, který užíváte k přihlášení do bankovnictví, případně otiskem prstu / nasnímáním obličeje, nebo také SMS kódem. Občas se může rovněž stát, že je chyba v systému iOS / WatchOS, což vyřešíte jeho aktualizací na nejnovější verzi. Některé funkce, aplikace a služby nemusí být dostupné ve všech oblastech nebo jazycích a můžou vyžadovat specifický hardware a software. Další informace najdete na stránce Dostupnost funkcí. Klasická platba kartou stále vede, ale řešení jako Apple Pay a Google Pay rychle získávají na popularitě.
Chcete-li příjímat platby od svých zákazníků prostřednictvím Apple Pay, můžete se ihned zaregistrovat a vyzkoušet platební bránu Pays. Chcete-li použít Apple Pay, potřebujete podporovanou kartu od zapojeného vydavatele karet. Pokud si chcete ověřit, jestli je vaše karta s Apple Pay kompatibilní, obraťte se na jejího vydavatele.
Přilož iPhone nebo Apple Watch k bezkontaktnímu terminálu, na displeji se automaticky rozsvítí obrazovka a otevře se aplikace Wallet. Zde si vyber kartu, kterou chceš zaplatit a potvrď přiložením prstu u telefonů s Touch ID. Pokud máš telefon s Face ID, potvrdíš platbu dvojitým stiskem postranního tlačítka. U staršího druhu terminálu někdy musíš zadat PIN kód při vyšší částce. Nyní, když máte platební kartu uloženou v aplikaci Wallet, můžete začít používat Apple Pay. K placení v kamenných obchodech potřebujete iPhone nebo Apple Watch s podporou NFC.
Pokud se tedy na útěku zastavíte pro džus nebo láhev vody, nemusíte s sebou pro zboží nosit objemnou peněženku nebo kabelku. Přidání debetní karty v Apple Pay a na hodinkách nám trvalo méně než pět minut. Jakmile bude ověření potvrzeno, na hodinkách se zobrazí upozornění.
S Apple Pay zmáčkneš jedno tlačítko, platbu ověříš otiskem prstu nebo přes Face ID. Apple Pay je spojena s reálnou platební kartou uživatele (VISA, MasterCard a dalšími) a výrazně zjednodušuje proces platby pro zákazníka. Platební kartu však není již třeba vytahovat z peněženky. Do aplikace Peněženka můžete přidat různé věrnostní karty pro použití s Apple Pay.
Oficiální metodu placení iPhonem spustil Apple v ČR teprve v březnu 2019. Do té doby bylo potřeba využívat Apple Pay přes zahraniční karty, nebo se bez něj obejít. Ani dnes ale nepodporuje platby přes iPhone každá banka; přesto ji nemusíte měnit, pokud toužíte tuhle službu využívat. Placení s Apple Pay, respektive pomocí aplikace Wallet, je bezpečnější než platba klasickou kartou. Metodu tokenizace, která zabraňuje tomu, aby se citlivá data přenášela do zařízení či na cloud. Jakmile nahraješ kartu do telefonu či hodinek, je jí přiděleno unikátní číslo odlišné od toho původního.
Nebo, když se učíte, jak nastavit Apple Pay, možná vás napadne, jestli vám neunikly nějaké extra funkce, které by mohly jeho funkčnost ještě více posílit. Pokud chcete platit výchozí kartou, pak stačí mobil přiložit k terminálu a autorizovat platbu pomocí Face ID nebo Touch ID. Pokud chcete vybrat jinou kartu nebo chcete provést autorizaci před tím, než přiložíte mobil k terminálu, pak je pro vás následující návod.
Díky této digitální peněžence uhradíte v kamenných prodejnách svou útratu i prostřednictvím mobilního telefonu nebo chytrých hodinek. Jak platby přes Apple Pay fungují a jak postupovat při prvotním nastavení služby? Apple Pay je služba poskytovaná některými přidruženými společnostmi Apple, jak je uvedeno v prohlášení o ochraně osobních údajů Apple Pay. Společnost Apple Inc. ani její přidružené společnosti nejsou banka. Obchodníci, kteří dnes neumožňují tyto moderní způsoby placení, si zbytečně snižují konverzní poměr.